Dvě Tamworth prasátka už jsou dospělé slečny a dobře se jim daří

V létě se do naší party přidaly dvě dvacetikilové slečinky z Anglie. Moc se jim u nás líbí jak příjemné prostředí, tak dobrůtky, které dostávají. Podle fotek můžete sami posoudit, že pořádně vyrostly. Držte nám palce, aby se jim na jaře podařilo i rodičovství. Na světě už jich moc není, tak by si to určitě zasloužily.

P.S. z jednoho vrhu je až 10 selátek, tak se těšme na prima fotky spousty malých zrzounů!

 

Hotové sídlo! Podívejte se jak se dva roky měnilo…

První fotka je z roku 2015, kdy byla současná farma jenom letní chata předchozích majitelů. Na druhé fotce z jara 2016 je už vidět „úbytek“ domu na jeho současné jádro. Na třetí fotce, pořízené v na podzim 2016 si všimněte přibyvších oken. Vnitřní prostory už byly tou dobou hotové a zbývalo jen dodělat několik drobností. Na poslední fotce je současný stav.

Vlna mohérové vlny

Letos nám přibyla další nová zvířátka. Abychom rozšířili sortiment vlny a srsti pro ruční zpracování, pořídili jsme si dvě mohérové kozy, které nám zanedlouho porodily dvě krásná kůzlátka:-)

Další veliký úspěch na výstavě!

angora-cernaO víkendu 25. – 26. 2. 2017 jsme se opět zúčastnili výstavy pořádané Základní organizací Českého svazu chovatelů v České Skalici.
Naše druhá výstava a opět velký úspěch! Vystavili jsme tři samičky, angoru bílou červenookou, angoru červenou a angoru černou. Černá samice byla ohodnocena 95,5 body a obdržela čestnou cenu.
Teď už jsou holky ostříhané a nastěhované u samečků… Těšíme se, že nás za měsíc obdaří hromadou barevných mláďátek!

 

 

Ocenění pro Koláčka juniora

Šampion chovu, pan Koláček junior, potvrdil svoje aspirace a na výstavě Českého svazu chovatelů ZO České Skalice dostal čestné ocenění poroty! Pan Koláček měl trému, ale podle jeho slov: „se jedná jen o první kapku v moři ocenění, která mě ještě čekají.“

pan-kolacek-oceneni

Dolany v Dolanech 2016

Během akce Dolany v Dolanech 2016, si u nás návštěvníci mohli vyzkoušet česání a předení vlny a zakoupit naše vlněné výrobky. Na akci nemohly chybět dvě z našich shetlandských oveček, jejichž přítomnost ocenily především místní děti, které je vydatně krmily a mazlily…